Címlap
Petőfi projekt az alsó tagozatban PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2013. április 11. csütörtök, 16:15

Iskolánk minden év márciusában megrendezi névadónk tiszteletére a Petőfi-hetet. Ebben az évben különös évfordulót ünnepeltünk. Petőfi Sándor születésének 190. évfordulóját. E jeles alkalomból az alsó tagozat négyhetes programsorozatot állított össze. Az első héten rajzpályázatot hirdettünk, ahol egy megadott vershez illusztrációt kellett készíteni szabadon választott technikával.

„Petőfi nyomában” címmel plakátkészítési versenyre invitáltuk a tanulókat. „Költői mesterség” – versírási pályázattal indult a második hét. A pályaművek témája a tavasz, a család, a barátság, a szeretet volt. A harmadik héten kiderült, hogy ki az alsó tagozat leggyorsabb futója. Színesítette még a programot táncház, közös foglalkozás a nagycsoportos óvodásokkal, nőnap alkalmából a lányok, asszonyok köszöntése. „Márciusi ifjak” címmel szellemi vetélkedőt tartottunk a 3 – 4. osztályos gyerekeknek a negyedik héten. Az 1 – 2. osztályos tanulók pedig „ügyesség – bátorság” próbán mérhették össze erejüket. A programsorozatot a 7. osztály színvonalas ünnepi műsora zárta.


Szőllősi Valéria, Soós Lászlóné, Hajnal EmőkeEREDMÉNYEK

Rajzpályázat

1.    osztály

I.     Bakosi Dorina
II.    Lukács Virág
III.   Kántor Gergő

2.    osztály

I.     Szabó Dóra
II.    Kirják Enikő
III.   Boda Dorina

3.    osztály

I.     Berki Attila
II.    Tóth Patrik
III.   Riharenkó Regina

4.    osztály

I.     Hegyes Vivien
II.    Torma Enikő
III.   Blaner Bianka

Plakátkészítés

2. osztály

I.     Beri Alex
II.    Szabó Dóra, Hajnal Fanni
III.   Szokolán Karolina

3. osztály

I.     Hegyes István, Tóth Patrik
II.    Bilecz Máté, Beri Gyula
III.   Baglyos Csaba

4.osztály

I.     Hegyes Vivien, Oláh Petronella, Lovass Annamária
II.    Torma Enikő, Jámbor Zoltán, Horváth Fanni
III.   Blaner Bianka

Versírás

2. osztály

I.     Hajnal Fanni
II.    Szabó Dóra
III.   Beri Alex

3. osztály

I.     Balogh Ferenc
II.    Rózsa Benjámin
III.   Simon Norbert

4.osztály

I.     Hegyes Vivien
II.    Guszti Petra
III.   Torma Enikő

Futóverseny

I.    Jámbor Zoltán 4.o.
II.   Simon Zsolt 4. o.
III.  Stefán Ákos 4. o.

Oldal megosztása

Módosítás dátuma: 2013. április 11. csütörtök, 16:23
 
Copyright © 2020 Kéki Petőfi Sándor Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola. Minden jog fenntartva.

Névnap

Ma 2020. május 25., hétfő, Orbán napja van. Holnap Fülöp és Evelin napja lesz. Sok boldogságot kívánunk!

Iskolánk névadója

Szavazás

Miből szeretnétek többet látni weboldalunkon?
 

RSS link