Címlap
Családi nap 2014 PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Lisóczki Mihály   
2014. június 18. szerda, 10:03

Családi nap


       Immár hagyománnyá vált iskolánkban, hogy május utolsó szombatján gyermeknappal egybekötve családi napot tartunk. A rendezvényre idén 2014.május 31-én a Kék ház udvarán került sor.


    

        Rengeteg előkészület és nagy várakozás előzte meg ezt a családi programot, melyhez nagyon sok segítséget kaptunk a szülőktől, valamint az önkormányzattól. Az önkormányzat dolgozói előkészítették számunkra a sütéshez-főzéshez szükséges terepet. Felállították a sátrakat, biztosították a tüzelőanyagot. (Köszönjük!) A szülők, nagyszülők már kora reggel hozzákezdtek a finom paprikás krumpli főzéséhez, valamint a kakaós csigák sütéséhez. A jó hangulatot sem tudta a szeles, borongós idő beárnyékolni. Amíg a felnőttek az ebéd készítésén fáradoztak, addig a gyerekek hagyományosan tréfás ügyességi feladatokon keresztül mérhették össze tudásukat. Az alsósoknál a másodikosok, míg a felsősöknél a hetedikesek csapata bizonyult a legjobbnak. Értékes fődíjként a nyertes csapatok mozi látogatáson vehettek részt. Senki sem maradt azonban jutalom nélkül, hiszen a versenyt követően minden résztvevő tanuló jégkrémmel és ivólével hűsíthette magát. A nap „fénypontja” a délután megrendezésre kerülő családi vetélkedő és az apa-fia pingpongverseny volt, amelyet az időjárás kiszámíthatatlansága miatt iskolánk tornatermében és aulájában tartottunk. Nagy lelkesedés övezte az izgalmasnak ígérkező versenyszámokat. Az idén megpróbáltunk újítani a feladatokon, hogy minél izgalmasabb, tréfásabb és érdekesebb legyen a versengés. Az új versenyszámok között szerepelt a térképösszerakás, a zeneszámok felismerése, a gumikecske fejés, a roller verseny, az orrtól orrig, valamint a WC-papír gurítás. A versenyt a „Focisták” csapata nyerte, melynek tagjai a 6.a osztályos tanulók és szüleik voltak. Jutalmuk egy ajándékcsomag volt, mely sok finomságot rejtett.

             Ennek a szép napnak az emlékeit iskolánk honlapján (www.kekisuli.hu) található jó hangulatú képek őrzik.


 Pelsőczi Zsoltné

 

Kattintson ide a képek megtekintéséhez: CSALÁDI NAP 2014

Oldal megosztása

Módosítás dátuma: 2014. június 20. péntek, 08:25
 
Copyright © 2020 Kéki Petőfi Sándor Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola. Minden jog fenntartva.

Névnap

Ma 2020. május 25., hétfő, Orbán napja van. Holnap Fülöp és Evelin napja lesz. Sok boldogságot kívánunk!

Iskolánk névadója

Szavazás

Miből szeretnétek többet látni weboldalunkon?
 

RSS link